ЦСКА-София не позволи на Лудогорец да се порадва

...

ЦСКА София категоричен срещу Ботев Пловдив

ЦСКА-София не разреши на Лудогорец да се порадва на огромна преднина и съкруши без особени проблеми Ботев (Пловдив) с 4:1 като хазаин на старта на втората фаза на шампионата.

Така разликата на първите две места още веднъж е три точки и Лудогорец ще посрещне ЦСКА-София другата седмица с 69 точки против 66. Ботев остава 5-и с 42.

Този път Ботев Пловдив нямаше причини да вземе нещо от гостуването си в Борисовата градина. Домакините натиснаха през цялото време и имаха една добра голова обстановка, както и няколко мелета, предизвикващи напрежение.

Пет минути преди края на първото полувреме Тиаго Родригес центрира от фаул от ляво, а Пламен Димов в опита си да играе първи с топката, я прати в личната си врата- 1:0.

Само пет минути по-късно гостите към този момент бяха унищожени с втория гол на Раул Лое, който засече във вратата центриране от различен свободен удар.

Комичен трети гол напълно очерта успеха на армейците в 52-ата минута. Серкан Юсеин опитва да почисти топката, само че я ритна в тялото на Тиаго, който даже не видя в първия миг по какъв начин се получава парабола и трансферира вратаря Чворович за 3:0.

Гостите направиха някои промени в играта си и след 70-ата минута погледнаха по-смело напред, като епизодични изяви на резервата Дуде Ндонгала сътвориха напрежение. Диого получи топката след меле при центриране на Ндонгала от ляво, само че от 10 метра ритна високо над вратата. Все отново друга резерва- Стивън Петков понижи в 84-ата минута. Той остана самичък против вратаря на ЦСКА-София след неточност на Манолев и Дюлгеров и вкара за пловдивчани.

Хеан Бланко вкара 4-я гол за ЦСКА-София при първия си мач като титуляр, откакто в добавеното време засече пробив и пас на Едвин Джеси.

сформира:

ЦСКА-София: Витаутас Черняускас, Станислав Манолев, Божидар Чорбаджийски (72- Александър Дюлгеров), Александър Барт, Жеферсон Телес, Раул Лое, Рубен Пинто, Едвин Джеси, Енрике Рафаел (79- Андре Монтейро Укра), Хеан Бланко, Тиаго Родригес (65- Роланд Алберг)

Ботев (Пловдив): Иван Чворович, Филип Филипов, Радослав Терзиев, Пламен Димов, Йордан Минев (46- Лазар Марин), Серкан Юсеин, Диого Гомес, Тодор Неделев, Густаво Афонсо (46- Дуде Ндонгала), Лъчезар Балтанов, Жоао Пауло (64- Стивън Петков)
Източник: bnr.bg